Pingi kruustang. Töökoht metalli käsitsitöötlemiseks - Teadmiste Hüpermarketi plaani kokkuvõte metallitöö kruustangide teemal

Tunni teema:"Metalli painutamine"

Tunni tüüp: Kombineeritud

Tunni eesmärk:

Operatsioonitehnikate teadmiste täiendamine ja juurutamine; tööriistade, mehhanismide, seadmete õige ja sihipärane kasutamine; ohutuseeskirjade järgimine; praktilise ülesande täitmine (toote valmistamine).

Tunni eesmärgid:

Hariduslik:

Teadmiste ja oskuste kinnistamine, täiendamine, laiendamine; õpilaste uute seadmete ja tehnoloogia valdamise kujundamine õppe- ja kutsetegevuses.

Teatud tüüpi toimingute jaoks (metalli painutamine) peab õigesti kasutama tööriistu ja seadmeid; järgige ohutu töö reegleid ja tehke teatud tüüpi toiminguid (metallist toorikute painutamine).

Korrigeeriv ja arendav:

Arendada õpilastes tähelepanelikkust, tähelepanelikkust, praktilist mõtlemist, vaimne tegevus; õpitud materjali võrdlemise, analüüsimise ja praktikas rakendamise oskus.

Harivad:

Kujundada austust töö vastu, uhkuse- ja vastutustunnet tehtud töö ees, enesekontrolli, oskust töötada kollektiivselt (grupis), säilitada distsipliini, austust tööriistade vastu, materjalide ja tööaja ratsionaalset kasutamist, töökoha koristamist, ja hügieenireeglite järgimist.

Tööde tüübid: Tegevuse juhtimine. Kvaliteedi kontroll. Töö vihikutes. Testülesande täitmine

Tunni õppe- ja materiaalne varustus (varustus): Töölaud, pingkruustang, pingiplaat, haamer, südamik, toorik, spetsiaalne. riietus, toote tehnoloogiline kaart, testülesanne, multimeedia seadmed, esitlus tunni teemal, tehniline kontrolltabel.

Tundide ajal

I. Tunni korralduslik osa.

Õpetaja tegevus

Tervitused. Teatab tunni teemast. Tunni eesmärgid. Tutvustab õpilaste teadmiste ja oskuste hindamise reegleid

Tunni käigus hinnatakse Sinu teadmisi ja oskusi ning kantakse need tehnilisse kontrolltabelisse.

Suurepärase hinde saate, kui vastate küsimustele õigesti ja täielikult, täidate õigesti teile antud ülesanded ning sooritate praktilise töö kvaliteetselt. Tunni lõpus teeme kokkuvõtte.

Soovin teile kõigile palju õnne!

Õpilaste tegevus

Kuulatakse, vaadatakse ettekannet, tutvutakse tehnilise kontrolllaua ning oma teadmiste ja oskuste hindamise reeglitega.

Õpetaja tegevus

Mis erialal inimene lukksepatööd teeb?

Õpilaste tegevus

Vasta küsimusele: Mehaaniline kooste mehaanik (torulukksepp), autoremondimehaanik, müürsepp.

Õpetaja tegevus

Milliseid käsitsi metallitöötlustoiminguid teate?

Õpilaste tegevus

Vasta küsimusele: Metalli märgistamine, viilimine, metalli lõikamine, metalli sirgendamine.

II. Tunni teoreetiline osa

Õpetaja tegevus

Viib läbi O.T.-koolituse lukksepatöökojas. Kaetud materjali kordamine.

Vasta küsimustele: Milliseid tööriistu, mehhanisme ja seadmeid kasutame metalli sirgendamisel?

Õpilaste tegevus

Nad vastavad küsimustele: tööriistad - haamer, haamer; varustus - pingiplaat, pingikruustang.

Õpetaja tegevus

Viimases tunnis hakkasime tegema “kühvele” toodet.

Milliseid operatsioone me viimases tunnis tegime?

Õpilaste tegevus

Vasta küsimustele: Valmistasime õhukesest plekist tooriku vastavalt šablooni suurusele, sirgendasime tooriku metalli, märgistasime toote vastavalt mallile ja kandsime toorikule abijooned (metalli paindejooned), lõikasime piki toote kontuur kääridega metalli lõikamiseks, servad maha saagitud piki toote kontuuri (eemaldatud viiliga pursked)

Õpetaja tegevus

Uue materjali tutvustamine, mis näitab tehnikaid ja operatsioonide liike.

Mis on metalli painutamine? Metalli painutamine on metallile soovitud kuju andmise protsess. Meie puhul kulbi kuju. Nüüd kirjutame definitsiooni oma töövihikusse

Õpilaste tegevus

Kuulatakse ja vaadatakse ettekande slaide (nr 13, 14). Kirjutage oma töövihikusse "metalli painutamise" määratlus.

Õpetaja tegevus

Poisid, pöörake tähelepanu minu mehaaniku töökoha korraldusele; minu pingil on töövahendid ja ainult need, mida selle toimingu tegemiseks vajan - metalli painutamine. Vasta küsimustele: Mida tähendab töövahend? (Tööriistaalusel on haamer)

Õpilaste tegevus

Vastake küsimusele: Haamri käepide peaks olema sile, ilma pragude, sakkide või kildeta. haamer ei tohi olla pragude, laastude ja longuseta.

Õpetaja tegevus

Miks nad kiiluvad haamri käepidemesse?

Õpilaste tegevus

Nad vastavad küsimusele: haamer tuleb kiiluda nii, et lüües ei hüppaks vasar käepideme küljest lahti.

Õpetaja tegevus

Millised võivad olla tagajärjed, kui vasar lööb käepidemest lahti?

Õpilaste tegevus

Nad vastavad küsimusele: kui vasar tuleb löögi ajal käepidemest lahti, võivad läheduses olevad inimesed vigastada ja raskelt vigastada.

Õpetaja tegevus

Nüüd jälgige, kuidas ma painutan metalli piki tooteliinide kontuuri.

Pange tähele, et teil ja minul on toorikute peal abijooned - voltimisjooned. Esiteks määran visuaalselt kindlaks, millises suunas ma toodet painutan. Olles otsustanud, hakkan tööd tegema.

Kinnitan detaili kruustangis otse piki detaili paindejoont ja painutan toodet, löön painde serva haamriga, tehes detaili suhtes täisnurga ja nii teostan kogu painutustööd. metallist, andes järk-järgult toote kuju.

Nüüd alustame oma töökoha korraldamist. Kontroll tegevuste üle

Õpilaste tegevus

Täitke ülesanne iseseisvalt. Korraldage töökoht.

Õpetaja tegevus

Nüüd, et oma teadmisi kinnistada, teeme testülesande

Õpilaste tegevus

Sooritage testülesanne

Phys. üks minut

III. Tunni praktiline osa

Õpetaja tegevus

O.T. briifing enne tööle asumist.

Jälgib, kuidas õpilased ülesandeid täidavad, ja osutab vajadusel individuaalset abi.

Hindab tööülesannete täitmise järjekorda, ohutusreeglite järgimist töö ajal ja tehtud töö kvaliteeti. Tulemused salvestatakse tehnilise kontrolli tabelisse

Õpilaste tegevus

Täitke ülesanded individuaalselt.

IV. Tunni viimane osa

Õpetaja tegevus

Lõplik juhendamine O.T.-st võtab kokku praktilise ülesande ja testülesande tulemused. Juhib tähelepanu tehtud vigadele ja nende põhjustele, kuidas neid ennetada või kõrvaldada. Vastab õpilaste küsimustele.

Õpilaste tegevus

Nad kuulavad, esitavad õpetajale küsimusi, analüüsivad.

Õpetaja tegevus

Seadistused järgmiseks tunniks: Järgmise tunni teemaks on kulbi teise osa – käepideme – valmistamine.

Arvutage punkte ja määrake hinnang. Viige läbi refleksioon.

Õpilaste tegevus

Töökoha puhastamine ja isikliku hügieeni reeglite järgimine.

KSU "Agrotehnikakõrgkool nr 10,

Akkol, Akkoli rajoon"

Akmola piirkonna haridusosakond

Metoodiline arendus

tööstusliku koolituse tund

Teema: "Metalli lõikamine"

Välja töötanud: tööstuskoolituse meister

esimene kvalifikatsioonikategooria Lapshina E.V.

Selgitav märkus

Teema: "Metalli lõikamine" vastab põhieriala programmile

Metoodiline arendus koostatakse vastavalt kasvatuspraktika tööprogrammile.

See metoodiline arendus esitatakse detailplaanina, konspektina, mis on varustatud tunni teemaks vajaliku materjaliga.

Tund vastab metoodika nõuetele ja koosneb kolmest põhietapist: sissejuhatav, jooksev ja lõpujuhend. Tund arendab loovust ja äratab huvi õpitava eriala vastu.

See teema on suunatud järgmiste pädevuste omandamiseks:

Tehke standardseid metallitöötlemisoperatsioone, mida kasutatakse metalli lõikamise ettevalmistamisel.

Tunni teema: "Metalli lõikamine"

Tunni tüüp: kombineeritud

Tunni eesmärk:

Haridus: õppige võtma õiget tööasendit;

Arendav : Õppige võtma õiget tööasendit;

    Tööriistade valimine ja ettevalmistamine;

    Kasutage metalli lõikamiseks tööriistu ja seadmeid – rauasaage, käsikääre.

    Metalli lõikamisel järgige ettevaatusabinõusid.

Hariduslik: eneseväljendusoskuse arendamine;

Iseseisvustunde arendamine;

Enesekontrollioskuste arendamine;

Isiku kiire kohanemine tegelike elutingimustega.

Eesmärgid: luua tingimused professionaalsete oskuste, meetodite, tegevuste, loovuse, loogika, professionaalse mõtlemise arendamiseks, mis põhineb probleemolukordade ja ülesannete lahendamisel.

Tunni tüüp: harjutuste tund töövõtete ja operatsioonide uurimiseks.

Õppevorm: eesmine.

Koolituse põhimõtted:õppimise kättesaadavus, selgus, järjepidevus ja süsteemsus, arendav ja hariv iseloom.

Õppemeetodid: verbaalne - vestlus, jutt, visuaalne - demonstratsioon, praktiline - lihtsa keeruka töö tegemine.

Seadmed, materjalid ja abivahendid: haamer, metallikäärid, toorikud - plaadid, ruudujoonlaud, joonlaud, šabloonid, metallikäärid, joonised, plakatid, kujundus ja tehnoloogiline kaart.


Tundide ajal

    Korralduslik osa (5 minutit)

    Sissejuhatav koolitus. (40 min.)

Torutehnika teoreetilise kursuse kordamine teemal “Mehaaniku töö teaduslik korraldus”

Tunni teema ja eesmärgi sõnastus: markeerimine, painutamine, toimetamine, lõikamine.

Õppige pindu märgistamiseks ette valmistama, kasutama märgistusvahendeid: korrastage töökoht, valima ratsionaalselt märgistusvahendeid.

Pindade ettevalmistamine joonte (märkide) märgistamiseks ja tõmbamiseks:

Ratsionaalne kirjutaja valik

Scribleri ametikoht

Osa korrektseks valmistamiseks kantakse tooriku pinnale vastavalt joonise mõõtmetele tulevase toote kontuurid joonte ja punktidena. Seda sanitaartehnilist toimingut nimetatakse märgistamiseks.

Märgistamine toimub metallist skaala joonlaua, pingiruudu, kirjutusmasina, märgistuskompassi ja keskmise stantsi abil.

Ülevaatusküsimused:

    Milliseid tööriistu kasutatakse metallist tooriku märgistamiseks?

    Milliseid ohutusreegleid tuleb märgistamisel järgida?

    Mis vahe on metalltoorikute märgistamisel ja puidust tooriku märgistamisel? Millised on nende sarnasused?

    Mis eesmärgil malle kasutatakse?

    Nimetage mallide valmistamise töötajate elukutse.

    Nimetage märgistuse defektide liigid ja põhjused.

Uue materjali selgitus:

    Metalli lõikamine on metalltoorikute osadeks jagamise operatsioon.

Olenevalt toorikute kujust ja suurusest toimub lõikamine käsiraudsae, käsi-, jõu- või kangikääridega.

Metalli käsisaagi kasutatakse paksude riba- või profiilmetallilehtede lõikamiseks, samuti toorikute lõikamiseks piki kontuuri.

Käsisae seade:

1 – käepidemega vars; 2 – raam (masin); 3 – fikseeritud pea; 4 – rauasae tera; 5 – krae mutter; 6 – liigutatav pea; 7 – seade raami pikendamiseks.

Tööasend metalli lõikamisel rauasaega

Tööasend metalli lõikamisel: a) seadke kruustangu kõrgus vastavalt oma pikkusele: kruustangiga parem käsi, mis on paigaldatud kruustangu lõuale (algses asendis), on küünarnukist painutatud, moodustama täisnurga (90°) õla ja käe küünarnuki osa;b) seisma kruustangu ees vabalt ja kindlalt, poolpööret kruustangu lõugade või lõigatava objekti telje suhtes;c) keerake korpust kruustangist vasakule 45° nurga all;d) asetage vasak jalg veidi ettepoole, ligikaudu piki lõigatava objekti joont, ja toetage keha sellele. Rauasaega tuleb liigutada sujuvalt, ilma tõmblemiseta; liigutuste sagedus – 30-60 topeltliigutust (tõmbe-tõuge) minutis; sel juhul peaks töötama vähemalt 2/3 lõuendi pikkusest.

KOOS
mudakäärid:

Jõukääre kasutatakse siis, kui on vaja lõigata metalli paksusega 1,5 - 2,5 mm.


Kangi käärid

Kangikääridega saab lõigata kuni 4 mm paksust lehtmetalli ja kuni 6 mm paksust pehmet metalli.



Käekäärid
Käsikääre kasutatakse 0,5 - 1,5 mm paksuse metalli lõikamisel. Kääride terad tuleks laiali laotada umbes kolmveerand nende pikkusest ja metallleht tuleb asetada risti kääride lõikeservade tasapinnaga. Kääride käepidemeid pigistades ei tohi lõiketerasid lõpuni alla viia, kuna see põhjustab lõike lõpus metalli rebenemist.Uue materjali konsolideerimine:1. Defineerige metallitöötlemisoperatsioon "metalli lõikamine"?2. Millistel eesmärkidel rauasaagi kasutatakse?3. Loetlege metalli lõikamisel kasutatavate kääride tüübid?

    Praegune infotund. - (kell 5)

Õpilaste iseseisev töö teadmiste ja oskuste kinnistamiseks ja täiendamiseks, torutööde teostamise oskuste arendamiseks.

Sihtkõnnid:


    Individuaalne ettevalmistustehnika demonstreerimine, kokkupanek jne.


    Ülesande õigsuse kontrollimine.

    Töökohtade külastamine, et aidata madala tulemuslikkusega õpilasi.

    Kontrollige, kas tööriistu ja seadmeid kasutatakse õigesti.

    Ajanormidele vastavuse kontrollimine.

    Töö lõpptulemuse kvaliteedi kontrollimine.

Lõplik infotund. 15 minutit.

Organisatsiooniline osa

Sihtmärk: Vaikuse loomine klassiruumis, õpilaste ettevalmistamine tunniks

Õpetaja ootab, kuni õpilased istet võtavad, misjärel ta tervitab neid, kontrollib logi abil klassi koosseisu ja määrab tunniks kaks valves olevat inimest.

Pärast seda dikteerib õpetaja tunni teema, kirjutades selle tahvlile: "Meie tänase tunni teemaks on metalli lõikamine".

Järgmisena ütleb ta: "Täna peab igaüks teist valdama sellise metallitöötlemise tehnikat nagu "metalli lõikamine". Selleks valmistate täna pusle terasest võtme." Õpetaja demonstreerib võtit ja ütleb: Aga enne kui hakkate uurige uut materjali, peate vastama järgmistele küsimustele käsitletud materjali kohta."

Õpetaja esitab mõned lühikesed küsimused."Poisid, enne tunni algust vastate mõnele küsimusele."

1) Millised on metalli töötlemise meetodid?

2) Nimetage peamised mustmetallide liigid

3) Millised on värviliste metallide peamised tüübid?

4) Nimeta metallide peamised omadused

Põhiosa

a) Teoreetiline osa.

Pärast õpilaste teadmiste täiendamist annab õpetaja neile uut materjali ja alustab torutööde defineerimisega kui lõikamine, mida õpilased peavad seejärel õppima.

« Metalli tükeldamine on metallitöötlemisoperatsioon, mida kasutatakse töödeldavalt detaililt metallikihi eemaldamiseks (lõikamiseks). Tükeldamist kasutatakse faaside, teravate servade, katlakivi, rästide ja muude ebatasasuste eemaldamiseks.

Seejärel annab Õpetaja pilli kontseptsiooni : “See toiming viiakse läbi peitli ja haamriga. Meisel - lööklõiketööriist metalli ja kivi töötlemiseks. Meisli lõikeosa, nagu ka teised lõikeriistad, on kiilukujuline. Teritusnurk sõltub töödeldava metalli kõvadusest: mida kõvem metall, seda suurem peaks olema teritusnurk. Terase töötlemisel on soovitatav nurk 60 kraadi, värviliste metallide puhul nurk 35 või 40. Hakkimisel kasutatakse 400 või 500 grammi kaaluvaid haamreid.

Metalli lõikamiseks kasutatakse metallitööriistu Haamreid on kahte tüüpi: ümmarguse ja kandilise peaga.

Soonte lõikamiseks kasutatakse spetsiaalset ristmikseri tööriista.

Järgmisena räägib õpetaja töökoha ettevalmistamisest, metalli lõikamise reeglid ja tehnikad: « Töökoha ettevalmistamine hõlmab kruustangu kõrguse reguleerimist või kõrgusaluse paigaldamist jalgade alla. Kruustangu kõrgus vastavalt töötaja pikkusele seatakse järgmiselt: küünarnukist painutatud vasak käsi tuleb asetada kruustangide lõugadele nii, et sirgeks tehtud sõrmede otsad puudutaksid lõuga. Keha peaks olema sirge ja pooleldi pööratud (40-kraadise nurga all) kruustangu telje suhtes, vasak jalg asetseb pool sammu ettepoole ja jalalabade telgede joontest moodustatud nurk peaks olema umbes 75 kraadi. Metalli tükeldamisel peab haamri ja peitli tööriista õige haardumine olema

Peitlil on 3 tüüpi haamrilööke. See randme-, küünarnuki- ja õlalöögid. Haamriga randmelöök sooritatakse ainult kätt kasutades. Seda kasutatakse jäsemete, faaside eemaldamiseks, õhukeste lehtede ja pehmete metallide lõikamiseks, samuti toorikute lõikamiseks. Küünarnuki lööki kasutatakse tükeldamisel, kui on vaja eemaldada 2-3 mm paksune metallikiht. Küünarnukist löögi korral on käsi küünarnukist painutatud, seega on see tugevam kui randmelöök. Õlalööki kasutatakse 3-5 mm paksuse metalli lõikamisel ja suurte pindade töötlemisel. Käsi liigub õlal, mille tulemuseks on suur kiik ja maksimaalse jõuga löök. See peab olema täpne, nii et löögi keskpunkt tabab tooriku keskpunkti peitlid Sõltuvalt eesmärgist võib metalli lõikamine olla viimistlemine ja töötlemine. Meisliga lõikamise lõpetamisel eemaldatakse ühe töötõmbega metallikiht paksusega 0,5-1 mm, karestamise korral 1-2 mm. Kruustangu lõikamine lõugade tasemel on kõige tavalisem metallitöötlemisoperatsioon.

Ma räägin teile kruustangis metalli tükeldamise tehnikast. Töödeldav detail on kindlalt kruustangis kinnitatud ja märgistusjoon peaks olema lõugade kõrgusel või 1-2 mm allpool, et viilimist saaks teha pärast tükeldamist. Seejärel võtke tööasend, võtke peitel vasaku käega keskosast 20-25 mm kaugusel löögiosa - lööja - servast. Paigaldage tööriist nii, et selle lõikeserv on laastu eemaldamise joonel (lõikejoon) ja nurk töödeldava pinna suhtes on 30-35 kraadi ja kruustangide lõugade suhtes ligikaudu 45 kraadi.

Haamrit hoitakse paremas käes (15 -30 mm käepideme otsast) Löögid peaksid olema alguses aeglased ja kerged, seejärel tugevamad, ühtlased ja täpsed.

Metalli lõikamine ja väljalõikamine toimub plaadil või alasil. Suure paksusega tooriku lõikamisel või tükeldamisel lõigatakse see kõigepealt ühelt poolt, seejärel pööratakse ümber ja toimingut korratakse. Tükeldatud detail lõigatakse ettevaatlikult mõlemalt poolt tahvlile või alasile välja.

"Poisid, nüüd kontrollime, kuidas te äsja uuritud materjalist aru saite."

Õpetaja teeb väikese pausi, esitab õpilastele küsimusi äsja omandatud teadmiste kohta, täiendades seeläbi oma teadmisi.

1.Mis on lõikamine?

2.Mis on peitel?

3. Millisel tasandil peaks asuma kruustangiga kinnitatud tooriku märgistusjoon?

a) Praktiline osa

Pärast seda, kui õpetaja on oma küsimustele vastused kuulnud, ütleb ta õpilastele, et on aeg hakata harjutama ning jagab välja võtme valmistamise juhend- ja tehnoloogilised kaardid: “Kõigepealt tuleb valida toorikule sobivad mõõdud.

Materjal - teras. Töödeldava detaili paksus on 3 mm. Mõõdud 80 mm x 18. Seejärel tuleb teha viilimisoperatsioon, nimelt lõigata viiliga tooriku küljest faasid, märkida kaks keskpunkti tulevaste aukude jaoks. Aukude tegemiseks kasutate puurmasinat, mille puuri läbimõõt on 7-8 mm. Seejärel märkige toorik kaardil näidatud viisil ja viige läbi tükeldamine. Lõppkokkuvõttes tehke viilimistoiming, et jämedad eemaldada."

Õpetaja käib klassis ringi, jälgib ettevaatusabinõusid ja toimingute korrektset sooritamist, võimalusel õpilasi abistades, ebaselgusi selgitades. Kui õpilased on ettevalmistused lõpetanud, vaatab õpetaja, kui hästi õpilased ülesandega hakkama said.

«

Lõpuosa

Õpetaja teeb tulemused kokku ja paneb hinded. 5 minutit enne tunni lõppu.

"Poisid! Lõpeta oma töö. Kirjutage alla ja andke oma töö üle ning pange oma orjad minema. kohad. Teenindajad pühivad põrandat."

Õpetaja teeb tunni kokkuvõtte. Annab hindeid kõikidele õpilastele, olenevalt nende soorituse kvaliteedist. Samas selgitades, miks ta selle või teise hinnangu annab. Õpetaja teeb ise järeldused selle kohta, kuidas õpilased on materjali õppinud.Kell heliseb, ütleb õpetaja järgmisena. teema ja jätab õpilastega hüvasti"

Tumutuki küla munitsipaalharidusasutus keskkool

Töökoht käsitsi

Tehnoloogiaõpetaja poolt välja töötatud

Eesmärk: tutvustada õpilasi metalli käsitsi töötlemise töökohaga; õpetab teile, kuidas valida oma pikkusele sobivat töölauda.

Varustus: töökoht metalli käsitsi töötlemiseks (masinate töölaud).

Tundide ajal

I. Käsitletava materjali kordamine.

1. Vestlus järgmistel teemadel:

"Kuidas autosid klassifitseeritakse?

"Mida nimetatakse mehhanismiks?

"Tooge näiteid mehhanismide kohta.

„Kus kruvimehhanisme kasutatakse?

2. Tunni teema ja eesmärgi väljaütlemine.

II. Programmi materjali esitlus.

1.Sissejuhatus tunni teemasse.

Õpetaja. Mida te nimetate metalli käsitsi töötlemise spetsialistiks? (Mehaanik.)

Mis on lukksepa töökoht? (Masinate töölaud.)

2.Illustreeriv lugu.

Õpetaja. Mis tahes disainiga töölaual on alus, kaas, pingikruustang ja kaitsevõrk. (Vt lisad, joon. 45.)

Mugavaks tööks peaks töölaua kõrgus vastama töötaja pikkusele.

Tõhusaks töölaual töötamiseks on olemas ka spetsiaalne käte ja jalgade asend. (Vt lisad, joon. 46.)

Toorikute kinnitamiseks enne töötlemist kasutatakse pingkruustangut. (Vt lisad, joon. 47.)

Õpetaja räägib ja näitab, kuidas pingikruustangut kasutada.

Pinkkruustangu kasutamisel järgige põhilisi ohutuseeskirju:

“tooriku kinnitamisel on keelatud lüüa haamriga kruustangu käepidet;

“puhastada kruustang saepurust ainult harjaga;

"Määrige juhtkruvi regulaarselt.

III. Praktiline töö.

Ülesannete täitmine:

Mõelge mehaaniku töölaua struktuurile ja täitke oma töövihiku tabel.

Mõelge pingikruustangu kujundusele ja täitke tabel.

Õppetund teemal:

Toodete valmistamine õhukesest lehtterasest. Pingikruustangide lõugade disain.

Sektsiooni teema : Metallitöötlemise tehnoloogia.

Klass: 6

Tunni tüüp: tund-võistlus

Tunni eesmärgid:

A) hariv– kinnistada õpilaste teadmisi ja oskusi õhukese lehtterase projekteerimisel, märgistamisel, lõikamisel ja painutamisel.

B) hariv – kasvatada lugupidamist sinikraede elukutsete, töökuse, kokkuhoidlikkuse ja keskendumisvõime ning kollektivismi vastu.

B) arenev – arendada mõtlemist, ruumilist kujutlusvõimet, käte motoorseid oskusi, adekvaatset enesehinnangut.

Tunni läbiviimise meetodid:

A) vestlus materjali kordamise ja tugevdamisega

B) probleemõppe meetod

B) osaotsingu meetod

D) iseseisev töö õpetaja juhendamisel.

Tööobjekt: lõuad pingikruustangide jaoks.

Interdistsiplinaarsed sidemed:

  • Matemaatika – arvutused;
  • Joonistamine – murdejooned, mõõtmete määramine;
  • Vene keel – sõnade kirjutamine, kujundamine, modelleerimine
  • Psühholoogia – enesehinnangu mõiste

Materjal ja tehniline varustus:modelleerimispaber, paberikäärid, joonlauad, joonestajad, vasarad, pingikäärid, ruudud, viilid, nurgaliistud, võimalike valikute eskiisid, tehnoloogilised kaardid TSO (muusikaline saate).

Kirjandus õpetajatele:

  1. Programm haridusvaldkonnas "tehnoloogia".
  2. Makienko N.I. “Santehniliste tööde üldkursus” - M., “Kõrgkool”, 1994.
  3. Tehnoloogia 6 klassi. / Toim. V.D. Simonenko., - Brjansk, 1998.
  4. Kruglikov G.I. Simonenko V.D. Gümnaasiumiõpilastele loovtegevuse õpetamise meetodid. - Kursk, 1998.

Tundide ajal

  1. Organisatsiooniline moment
  • Osalemise kontroll
  • Kombinesoonide ja tunniks valmisoleku kontrollimine.
  1. Eelseisvate tööde värskendus:

Täna on meil ebatavaline tund ja õppetund on võistlus. Olete jagatud kahte meeskonda: Nut ja Bolt ning võistlete omavahel. Peate kiiresti töötama, sest... Võitmiseks on vaja palju. Kruustangidele projekteerime lõuad, mis kaitsevad lõugasid ebaõigetest töövõtetest tingitud kulumise eest

Ja nüüd küsimused meeskondadele. Iga meeskond vastab omakorda:

  1. Millistele nõuetele peavad huulikud vastama?
  2. Mis materjalist need peaksid olema?
  3. Kes teab, kuidas kirjutada sõna ehitus?
  4. Mida see sõna tähendab?
  5. Mida tähendab sõna modelleerimine?
  6. Kuidas see on kirjutatud?
  7. Mida nimetatakse pühkimiseks?
  8. Mis on joonistus?
  9. Mis mõõtühikud on joonisel näidatud?
  10. Mis on tehnoloogiline kaart?

3. Kaetud materjali kordamine:

  1. Kuidas on joonisel vaated paigutatud?
  2. Kuidas suurused määratakse?
  3. Kuidas näidatakse nähtamatud jooned?
  1. Modelleerimine.
  • Iga osaleja teeb oma paberist maketi.
  • Pärast arutelu esitleb iga meeskond oma parimat huuliku mudelit.
  1. Ohutusalane instruktaaž (ka võistluse jätkuna).

Milliseid tööriistu me töötades vajame? (1. meeskond nimetab tööriista, 2. meeskond nimetab sellega töötamise ettevaatusabinõusid, seejärel vahetab kohad).

  1. Sissejuhatav koolitus

Töö järjekorra selgitus:

  1. Õppis tehnoloogilist kaarti
  2. Kontrollis töödeldavat detaili
  3. Teostatud ökonoomne ja ratsionaalne märgistus
  4. Kontrollis seda! Märgistused ja alles siis lõika need välja.
  5. Kontrollisin uuesti märgistused, lõikasin ja viilisin nurgad.
  6. Painutasin huuliku 90 nurga all mööda voltimisjoont.
  7. Eemaldasin naelad ja kontrollisin tööd.
  1. Enesehinnangu mõiste ja reeglite selgitus.
  2. Õpetaja poolt huuliku valmistamise ja enesehinnangu demonstreerimine.
  3. Õpilaste iseseisev töö.
  4. Pidev ohutusalane juhendamine tunni ajal.
  1. 1. läbikäik – kontrolliti töökoha korraldust ja ohutute töövõtete järgimist.
  2. 2 läbivaatus - kontrollis töö õigsust ja tehnoloogilist toimingute järjestust - kas kõik kasutavad tehnoloogilisi kaarte.
  3. 3. ring – huuliku õige kuju kontrollimine, tüüpiliste vigade analüüs, enesehindamine.