Planirajte tjedan vodstva u školi. Plan provođenja Tjedna psihologije u školi „Život je super! Plan za Tjedan psihologije

Važno je shvatiti da su današnji studenti sutrašnji lideri društva. Štoviše, stara izreka: "Lideri se ne rađaju, već se lideri postaju", danas nije manje istinita nego ikad. Ako se slažemo s idejom da se "vođe stvaraju", onda se također moramo složiti da se priprema za vodstvo treba podučavati u školi. Vještine stečene kao rezultat završetka tečaja vodstva mogu pomoći studentima da se unaprijede, poboljšaju život svoje organizacije, život svoje škole i sela.

preuzimanje:


Pregled:

Program

"Škola voditelja"

za učenike i članove dječjih javnih udruga (13-18 godina)

rok provedbe 1 godina

Rjabova Svetlana Vladimirovna

Taseevo

2012

PROGRAM

Potencijal organizacije ovisi

od stalnog rasta lidera,

koji u njemu rade.

Što je više vođa i što su jači,

veće su šanse za uspjeh cijele organizacije

D. Maxwell

UVOD

Studentsko samoupravljanje jedan je od najvažnijih oblika organiziranja života skupine studenata, osiguravajući razvoj njihove samostalnosti u donošenju i provedbi odluka za postizanje društveno značajnih ciljeva.

Razvoj studentskog samoupravljanja u obrazovna ustanova ovisi uspješnost rješavanja niza problema organizacijske, programske, metodičke, socio-psihološke prirode, kao i vješto pedagoško vođenje.

Program definira glavni raspon pitanja menadžmenta i nudi ih kao predmet posebnog proučavanja za aktiviste studentskog samoupravljanja.

Program je osmišljen i sastavljen za učenike od 7. do 11. razreda i pruža mogućnost rješavanja problema. Predviđeno za 1 godinu studija:

Formiranje jasnog i osviještenog građanskog stava i vrijednosnog odnosa prema sebi i drugima;

Razvijanje sposobnosti za samostalnu inicijativu, donošenje odluka i provedbu u interesu dječje udruge.

Relevantnost programa

Pokazatelj problematičnosti je odnos suvremenih školaraca prema javni život– u radu s tinejdžerima učitelji uočavaju društvenu apatiju, ravnodušnost prema javnom životu, nesposobnost organiziranja života u zajednici i nedostatak inicijative.

Poznato je da se osobine građanske ličnosti formiraju u djetinjstvu, adolescenciji i mladosti na temelju iskustva stečenog u obitelji, školi i društvenom okruženju te potom oblikuju cijeli život čovjeka. Prije svega, govorimo o pripremi djece da ostvare ulogu budućih građana društva.

Važno je shvatiti da su današnji studenti sutrašnji lideri društva. Štoviše, stara izreka: "Lideri se ne rađaju, već se lideri postaju", danas nije manje istinita nego ikad. Ako se slažemo s idejom da se "vođe stvaraju", onda se također moramo složiti da se priprema za vodstvo treba podučavati u školi. Vještine stečene kao rezultat završetka tečaja vodstva mogu pomoći studentima da se unaprijede, poboljšaju život svoje organizacije, život svoje škole i sela.

Regulatorna osnova za razvoj programa.

  1. Savezni zakon "O javnim udrugama" od 19. svibnja 1995. br. 82-FZ;
  2. Savezni zakon "O državnoj potpori javnim udrugama mladih i djece" (s izmjenama i dopunama) Savezni zakoni od 21. ožujka 2002. N 31-FZ, od 29. lipnja 2004. N 58-FZ, od 22. kolovoza 2004. N 122-FZ)
  3. Uredba Vlade Ruska Federacija od 3. travnja 1996. N 387 „O dodatnim mjerama za potporu mladima u Ruskoj Federaciji”
  4. Rezolucija Vrhovnog vijeća Ruske Federacije od 3. lipnja 1993. N 5090-1 „O glavnim pravcima državne politike za mlade u Ruskoj Federaciji”
  5. Naredba Vlade Ruske Federacije od 18. prosinca 2006. br. 1760-r „Strategija državne politike za mlade u Ruskoj Federaciji”

Svrha programa:

Stvaranje uvjeta za realizaciju liderskih potencijala tinejdžera kroz njegovo aktivno uključivanje u društveno korisne aktivnosti, priprema učenika za rad u tijelima učeničkog samoupravljanja

Ciljevi programa:

  1. Formiranje liderskih vještina.
  2. Osposobljavanje za tehnike i metode organiziranja i planiranja aktivnosti.
  3. Poučavanje vještina društvenog angažmana.
  4. Razvijanje inicijative, odlučnosti, odgovornosti za sebe i druge.
  5. Formiranje vještina komunikacijske interakcije u društvu.

Pravci rada.

  1. Program dodatno obrazovanje za školarce i aktiviste “Škola lidera”.
  2. Seminari za obuku učenika, obuka školskih aktivista
  3. Organizacija ljetnog odmora za voditelje.
  4. Organizacija i provedba malih projekata “Dobra djela”, dobrotvornih akcija, izložbi.

Metode rada:

  1. igra (igranje uloga, igra simulacije)
  2. odraz
  3. mozganje
  4. grupna rasprava
  5. vizualizacija
  6. peer-to-peer trening
  7. interaktivni
  8. problemska metoda učenja i druge

SUDIONICI PROGRAMA:

Učenici škola u okrugu školske učeničke uprave, razredi 7 - 11, članovi dječje javne organizacije.

IZVRŠNI Službenik:

Rjabova Svetlana Vladimirovna

Program

“Vođa” je, za razliku od većine programa, individualan: njegova je zadaća pomoći članu dječjeg tima ili organizacije, osobno ga probuditi na aktivno djelovanje, samousavršavanje i programiranje njegove budućnosti.

Ovaj program rada dječje organizacije uključuje identificiranje, poticanje i obuku voditelja, tj. ona djeca koja uživaju najveći autoritet među svojim drugovima i nastoje ih voditi, uključujući ih u razne zanimljive aktivnosti.

Naše vrijeme – vrijeme velikih promjena u domovini – vraća se pojmu “aktivne životne pozicije” i njegovom izvornom značenju. Međutim, nemoguće je aktivirati sve aktivnosti odjednom. Granica između "obveza" i "imovina" postupno će se zamagliti. Proces njegovanja aktivnosti i osposobljavanja voditelja je upravljiv i treba ga graditi na temelju suradnje, međusobnog uvažavanja i povjerenja odraslih i djece. Uostalom, uspjeh provedbe svih planova dječjih udruga ovisi o tome koliko su aktivni dječji “vođe”.

Tematsko planiranje 1 modula lekcije

(rujan-studeni)

“Učenička samouprava. Vođa i njegov tim."

№№

Teme lekcija

Broj sati

Ukupno

Teoret.

Praktično

Samouprava. Opće karakteristike

Lider i menadžment

Samoorganizacija, organizacija upravljanja

Psihologija poslovne komunikacije

Uspješne komunikacijske vještine

Psihologija grupnog rada

Metode za poboljšanje performansi

Motivacija

Organizacija i provođenje CTD

Ukupno

Samouprava. Opće karakteristike.

Zašto je potrebno razvijati samoupravu u uvjetima tipičnim za moderna Rusija. Upoznavanje s pojmom učeničkog samoupravljanja, utvrđivanje glavnih ciljeva i prioritetnih zadataka, razmatranje glavnih problema i poteškoća u formiranju samoupravljanja u školi.

Praktična lekcija.Formiranje novog aktiva školske samouprave. Stvaranje vlastitih zakona.

Lider i menadžment.

Upoznavanje s osnovnim pojmovima lidera i vodstva, definicija tipova lidera. Razmatranje teme menadžmenta u kontekstu studentskog samoupravljanja.

Praktična lekcija.Modeliranje imidža lidera u školskoj upravi, testiranje za utvrđivanje liderskih osobina kod svakog učenika.

Samoorganizacija, organizacija upravljanja.

Jedna od temeljnih tema u oblikovanju imidža školskog voditelja. Razmatranje pitanja vezanih uz organizaciju osobnog vremena. Uvod u temu delegiranja u grupi, osnovna pravila.

Praktična lekcija.Razvoj vještina raspodjele ciljeva i zadataka prema stupnju važnosti i prioritetima; o načinima izlaska iz sukoba.

Psihologija poslovne komunikacije.

Utvrđivanje uloge psihologije u poslovnoj komunikaciji. Obzir razne strane i komunikacijskih stilova. Simboli neverbalne komunikacije.

Praktična lekcija.Treninzi u igri o komunikacijskim stilovima, prevladavanje komunikacijskih barijera. Dekodiranje simbola neverbalna komunikacija analizirajući sve geste i položaje u cjelini.

Uspješne komunikacijske vještine.

Formira određenu kulturu imidža vođe. Razvijanje vještina rada s publikom, definiranje pojmova poslovne retorike i dizajn govora.

Praktična lekcija.Rad s prostorom, prevladavanje straha, razvoj dizajna javne izvedbe, korištenje semantičkih modela, improvizacija. Razvoj elokvencije. Poslovna korespondencija, njegova osnovna pravila. Poslovna komunikacija putem telefona.

Psihologija grupnog rada.

Razmatranje koncepta kolektivnog i radna skupina, njihov karakteristične značajke i razlike, socio-psihološke. Identifikacija razine kohezije tima studentskog samoupravljanja.

Praktična lekcija.Razmatranje pojma razine subordinacije, službene subordinacije. Identifikacija tijekom praktičnog osposobljavanja optimalnog ljudskog ponašanja u radnom timu.

Metode povećanja radnog učinka.

Praktična lekcija.Jedinstvo, povećanje učinka tima kroz igru. Identifikacija generatora i realizatora ideja. Stvaranje novih vrsta igara, održavanje igara među mlađom školskom djecom.

Motivacija.

Razmatranje pojmova motivacije, njezine uloge u učeničkom samoupravljanju.

Praktična lekcija.Formiranje motivacije učenika za uključivanje u rad u školskoj samoupravi. Formiranje sukcesije.

Organizacija i vođenje tehničko tehničkog rada.

Poznavanje kulturnih aktivnosti u slobodno vrijeme škole, glavni kriteriji za održavanje priredbi, formiranje sheme za izradu školske priredbe, prikupljanje sredstava za priredbu, praćenje kvalitete priredbe.

Praktična lekcija.Kreiranje, razvoj i provedba planiranog događaja. Osvrt na događaj, rad na greškama.

Tematsko planiranje 2 modula lekcije

(prosinac-veljača)

“Učenička samouprava. Tehnologija liderskog i timskog rada” Natalija Aleksejevna Šapovalova,

kandidat pedagoških znanosti.

№№

Teme lekcija

Broj sati

Ukupno

Teoret.

Praktično

Radionica br.1.

Radionica br.2.

Radionica br.3.

Radionica br.4.

Radionica br.5.

Radionica br.6.

Kako održati sastanak?

Radionica br.7.

Radionica br. 8.

Poslovni pregovori.

Radionica br.9.

Radionica br.10.

Budućnost vašeg tima.

Ukupno

Radionica br.1.

Studentsko samoupravljanje: Tehnologija voditeljskog i timskog rada

“Bit će prepreka na vašem putu.

Budite zahvalni na njima. Oni će provjeriti

Vaše sposobnosti i vaša otpornost."

UM. Panshon.

Svrha tečaja je pomoći aktivistima studentskog samouprava da postanu pravi tim, a iskusan tim da razviju svoje menadžerske vještine.

Pozivamo vas na razmišljanje, traženje novih ideja i kreativnih rješenja.

Liderstvo nije skup vještina ponašanja i razmišljanja.

Liderstvo je životni stil s motom: „Ako ne ja; tko onda?

Zadaci za radionicu br.1.

Zabilježite rezultate svojih razmišljanja u obliku posebne datoteke: u wordu ili P.Pointu, ili možda u obliku video materijala. Što vam više odgovara. Glavna stvar je da možete odražavati svoj stav prema materijalu koji ste proučavali. Zatim priložite svoju datoteku (SAMO JEDNU) za slanje. Veličina datoteke do 10 MB.

Radionica br.2.

Kako lider može formirati tim?

Svijet pripada optimistima

Pesimisti su samo gledatelji.

Francois Guizot

Zadaci za radionicu br.2.

Koje zaključke možete izvući za sebe?

Što možete koristiti kao tehnologije samoupravljanja za svoju školu?

Koje izreke ili tekstove možete koristiti u budućnosti?

Koje ste promjene spremni unijeti u svoje osobne planove?

Radionica br.3.

Ako želite raditi u istom timu, morate se dobro poznavati.

U svakom čovjeku postoji skriveno zvono,

i, ako se dodirne, osoba

zvučat će sa svim najboljim što ima.

A.M.Gorki

Zadaci za radionicu br.3.

Koje zaključke možete izvući za sebe?

Što možete uzeti kao tehnologije samoupravljanja za svoju školu

Koje izreke ili tekstove možete koristiti u budućnosti?

Koje ste promjene spremni unijeti u svoje osobne planove?

Radionica br.4.

Kvaliteta momčadi o kojoj možete samo sanjati.

"Najjednostavnija stvar postaje komplicirana,

kad to nevoljko preuzmeš

Terencije, starorimski filozof.

Zadaci za radionicu br.4.

Koje zaključke možete izvući za sebe?

Što možete koristiti kao tehnologije samoupravljanja za svoju školu?

Koje izreke ili tekstove možete koristiti u budućnosti?

Koje ste promjene spremni unijeti u svoje osobne planove?

Radionica br.5.

Raspodjela uloga i odgovornosti u timu.

Za svaki dodijeljeni zadatak mora

jedna i samo jedna osoba za odgovor.

Bismarck

Zadaci za radionicu br.5.

Koje zaključke možete izvući za sebe?

Što možete koristiti kao tehnologije samoupravljanja za svoju školu?

Koje izreke ili tekstove možete koristiti u budućnosti?

Koje ste promjene spremni unijeti u svoje osobne planove?

Radionica br.6.

Kako održati sastanak?

Sastanci su vrlo važan dio timskog rada.

A sposobnost da ih provedete uz maksimalnu korist vrijedna je kvaliteta vođe.

  1. Mnogi ljudi pokušavaju. Ti postižeš uspjeh (Rick Blaine)
  2. Uspjeh je 10% sreće i 90% znoja (Edison)
  3. Put do uspjeha je dio uspjeha (P.S. Taranov)

Zadaci za radionicu br.6.

Koje zaključke možete izvući za sebe?

Koje ste promjene spremni unijeti u svoje osobne planove?

Radionica br.7.

Kako naučiti donositi odluke.

Ne postoje nerješivi problemi, samo neugodna rješenja.

E. Rođen

Zadaci za radionicu br.7.

Koje zaključke možete izvući za sebe?

Što možete koristiti kao tehnologije samoupravljanja za svoju školu?

Koje izreke ili tekstove možete koristiti u budućnosti?

Koje ste promjene spremni unijeti u svoje osobne planove?

Radionica br. 8.

Poslovni pregovori. (Jeste li spremni za njih?)

Trebao bi razmišljati o svojim planovima ovako,

tako da će vam i neuspjeh donijeti koristi.

kardinal de Retz

  1. Misli mudrih ljudi
  2. “Dobar početak je pola uspjeha” (Platon)
  3. “Velike stvari se ne rade odjednom” (Sofokle)
  4. “Misao je cvijet, riječ je jajnik, djelovanje je plod” (Ralph Emerson)

Zadaci za radionicu br.8.

Koje zaključke možete izvući za sebe?

Što možete koristiti kao tehnologije samoupravljanja za svoju školu?

Koje izreke ili tekstove možete koristiti u budućnosti?

Koje ste promjene spremni unijeti u svoje osobne planove?

Radionica br.9.

Pripremite se za spektakularan nastup.

Govori da te vidim.

Sokrate

Zadaci za radionicu br.9.

Koje zaključke možete izvući za sebe?

Što možete koristiti kao tehnologije samoupravljanja za svoju školu? Koje izreke ili tekstove možete koristiti u budućnosti?

Koje ste promjene spremni unijeti u svoje osobne planove?

Radionica br.10.

Budućnost vašeg tima.

Tko ne zna kuda ide,

Bit ću vrlo iznenađen da se nađem na pogrešnom mjestu.

Zapažanje Marka Twaina

Zadaci za radionicu br.10.

Koje zaključke možete izvući za sebe?

Što možete koristiti kao tehnologije samoupravljanja za svoju školu?

Koje izreke ili tekstove možete koristiti u budućnosti?

Koje ste promjene spremni unijeti u svoje osobne planove?

Tematsko planiranje 3 nastavna modula

(ožujak-svibanj)

"Škola voditelja"

№№

Teme lekcija

Broj sati

Ukupno

Teoret.

Praktično

Treninzi sa psihologom “Socijalna interakcija”

"Društveni dizajn"

Ukupno

"Društvena interakcija"

1. Osposobljavanje za prepoznavanje i razvoj liderskih kvaliteta

2. Osposobljavanje za oblike i metode rada s grupom

3. Treninzi o interakciji i jedinstvu.

4. Treninzi o socijalnoj toleranciji za adolescente.

"Društveni dizajn"

  1. Teorijski kolegij osnova, društvenog dizajna
  2. Tehnologija društvenog dizajna
  3. Tehnologija obrazovnog programiranja
  4. Tehnologija obrazovne simulacije

"Umjetničko modeliranje"

  1. Učenje osnova gaming tehnologije,
  2. metodologija i provedba CTD-a,
  3. proučavanje scenskog govora, glumeći, govorništvo.

Tematsko planiranje 4 nastavna modula

(Lipanj)

"Vođa"

SAMOUPRAVLJANJE U DJEČJIM KOLEKTIVIMA

Pojam samouprave

"Koliko ste neovisni"

TKO IH VODI

Vođa je stvaralac, vođa je razarač

Vođa – organizator, vođa – generator

Vođa je inicijator, vođa je erudit

Apsolutni lider

ZNAČAJKE VOĐENJA

Specifične manifestacije vodstva

Veliki vođa

Vrijedan vođa

VODITELJ-ORGANIZATOR

“Mogu li biti voditelj-organizator?”

Kako poboljšati nerazvijene kvalitete

Stil rada voditelja. Gađanje strijelama.

Stil rada voditelja. Povratak bumeranga.

Stil rada voditelja. Žureći shuttle.

Stil rada voditelja. Jedriličarska flota.

Kakav treba biti vođa?

Koje kvalitete treba imati vođa?

Koje su jedinstvene, specifične kvalitete talenta za vođenje?

Razlika između emotivnog i poslovnog lidera.

"ORGANIZACIJSKA DJELATNOST"

"SPIS"

"AGITATOR"

"ORGANIZATOR"

"LJUDI"

TEHNOLOGIJA ORGANIZACIJE

Shema samousavršavanja

Samodijagnoza

Program samousavršavanja

Pravila organizacijskog rada

Napomena organizatora

KOMUNIKACIJSKE VJEŠTINE I SPOSOBNOSTI

Kako govoriti?

Kako slušati?

Kako razumjeti prijatelja?

Kako poslušati kritiku?

"Upravljanje inicijativom"

ORGANIZACIJSKI RAD

Rezultat ovog programa trebao bi biti

Sposobnost adolescenata za organiziranje i vođenje grupe vršnjaka.

Adolescenti imaju osjećaj društvene odgovornosti.

Učinkovito djelovanje sudionika izobrazbe u sustavu suupravljanja školama.

Sposobnost donošenja odluka i snošenja odgovornosti;

Sposobnost dizajniranja i predviđanja vaše budućnosti;

Sposobnost rješavanja problema i rješavanja konflikata;

Sposobnost donošenja informiranih izbora;

Sposobnost planiranja i samostalnog organiziranja izvannastavnih aktivnosti.

Tehnička i metodološka podrška programu

Materijalna i tehnička potpora programa provodi se na temelju općinske proračunske obrazovne ustanove „Tasejevska srednja škola br. 1“ uz sudjelovanje specijaliziranih stručnjaka iz drugih obrazovne ustanove S. Taseevo. Metodološku podršku obrazovnom programu provode stručnjaci iz MBOU TOSSH br. 1 i uključuju:

  1. stalno dopunjavati i ažurirati regulatorni okvir;
  2. knjižnica metodička literatura u tiskanoj i elektroničkoj verziji;
  3. mape nastavnog materijala o raznim temama Školskog programa;
  4. set multimedijskih prezentacijskih razvoja i priručnika o različitim temama obrazovnog programa Škole;
  5. Tijekom svladavanja obrazovnog programa Škole svaki polaznik dobiva paket sažeto prezentiranih nastavnih materijala i priloga uz njih.

Metode i tehnologije testirane u nastavi Škole, kao i sadržajni materijali, sistematiziraju se, sažimaju, prolaze internu i eksternu provjeru važnosti sa stajališta praktične uporabe te objavljuju u zasebnim zbornicima uz obvezno znanstveno obrazloženje.


Poslovna igra "TSM - Škola uspjeha" održana je u školi u selu Sadovy. Voditeljima su ponuđene razne poslovne situacije u kojima su morali izabrati odgovor. Kao rezultat igre, dečki su naučili svoje liderske kvalitete i sposobnosti. Održan je i “Leadership fun starts”. Vijeće športova pripremilo je štafetne utrke: potezanje užeta, svladavanje prepreka, trčanje s loptom, vođenje lopte palicom.

Učenici škole u selu Karamyshka održali su akciju „Pismo Djeda Mraza“. Dečki su posjetili učenike dječji vrtić i imao zanimljivu lekciju s njima.

U školi br. 1 u naselju Tatishchevo održan je događaj - natjecanje "Hranilice za ptice". Dečki su napravili sve od jednostavnih kućica za ptice do neobičnih “kućica” za ptice.


Voditeljski tjedan završio je svečanim prijemom voditelja. Unija mladih Tatishchevsky nadopunjena je novim članovima u iznosu od 277 ljudi.

Zanimljiv je bio službeni prijem za vodstvo u selu Karamyshka. Dečki iz sela Kuvyka također su postali čelnici Unije mladih Tatishchev. Svečani prijem za vodstvo održan je u školi u selu Tatishchevo.

Kontrolirati odnosi s javnošću, teritorijalni razvoj i kontrola uprave općinskih okruga

Planirana događanja usmjerena su na samospoznaju i samorazvoj svih sudionika odgojno-obrazovnog procesa.

Svrha od svih tekućih aktivnosti je razvoj psihološka kompetencija, vještine suradnje i međusobnog razumijevanja među učenicima i učiteljima, stvaranje okruženja psihološke ugode.

preuzimanje:


Pregled:

Tjedan psihologije

u MBOU srednjoj školi br.

Planirana događanja usmjerena su na samospoznaju i samorazvoj svih sudionika odgojno-obrazovnog procesa.

Svrha Od svih aktivnosti koje se provode je razvoj psihološke kompetencije, vještina suradnje i međusobnog razumijevanja učenika i nastavnika te stvaranje okruženja psihološke ugode.

Zadaci:

  • Razvoj komunikacijskih vještina i socio-psiholoških osobina ličnosti učenika.
  • Razvoj motivacijske sfere
  • Razvoj težnje učenika za samospoznajom;
  • Promicati osobni razvoj nastavnika i učenika;
  • Formiranje najvažnijih socijalnih vještina i sposobnosti, sposobnosti empatije, suradnje, rješavanja sukoba suradnjom
  • Formiranje općeg raspoloženja optimističnog tona u školi, raspoloženje za "psihološki val"
  • Poticanje interesa za psihološka znanja i aktivnosti školskog psihologa

Plan za Tjedan psihologije

Dan u tjednu

Naziv događaja

ponedjeljak

Kampanja “Kako ste bili raspoloženi kada ste danas došli u školu?”

Natjecanje u crtanju "Dječja linija za pomoć"

Kviz “Pametnjaci i pametnice” - 4. razred

Psihološka igra “Škola idealnog vođe” - 7. razred

srijeda

Dan spontane dobrote

Akcija "Dlanovi dobrote"

Kampanja “Pismo psihologu”

Psihološke igre "Živimo zajedno" - mlađi školarci

Psihološka akcija “Pathfinder” - srednja i srednja škola

petak

Promocija "Tajni prijatelj"

Uzimanje psihološkog olakšanja

Kampanja "U kakvom raspoloženju danas izlaziš iz škole?"

Izrada prezentacije “Tragom Tjedna psihologije”

PONEDJELJAK

Zabavni i poučni kviz
"Pametnjakovići"

Ljudi, pozdrav! Danas smo dobili pismo od Dunna u jutarnjoj pošti! Pročitajmo zajedno.

Pismo od Neznalice.

Dragi momci!

Znam da me jako voliš! Mislim da ste svi odlični učenici, marljivi i pažljivi. Jako me veseli tvoj školski uspjeh!

Dragi moji, snašla me nevolja! Začarala me zla čarobnica. Sada me nitko ne može prepoznati. Ali upozorila je da ako mi dečki dobrog srca pomognu i ispravno se nose sa svim njezinim zadacima, tada će čarobnjaštvo izgubiti svoju moć.

Molim vas, pomozite mi, molim vas!

Ne znam.

Šarena figura Dunna, izrezana iz kartona, skrivena je na ploči ispod papirnatog cvijeća.

Za točne odgovore djeca dobivaju bodove (cvijeće), čime bacaju čaroliju na Neznalicu.

Evo prvog zadatka zle čarobnice.

1. "Zbunjenost." Trebate pogoditi riječ u kojoj su slogovi pomiješani i napisati točnu verziju na papir.

ti živiš

prsluk

broj paketa

kapa

gi dan

novac

az ka bu

ABC

u ki bo

čizme

Sada pogodite koji junak bajke sve ove stvari pripadaju Pinokio).

2. “Pogodi tko je pjevao ovu pjesmu?”Tim koji točno odgovori na ovo pitanje dobiva 1 bod. Ako možete otpjevati nekoliko riječi iz ove pjesme, možete dobiti 1 dodatni bod. Dakle, 2 je maksimalna količina bodova koje možete zaraditi u ovom natjecanju.

  1. Crvenkapica.

Pjesma o dugom putu djevojčice s ukrasom za glavu. (Ako potraje dugo...).

  1. Winnie the Pooh.

Pjesma govori o čuvanju glave jedne od životinja smeđeg krzna, koja rado dolazi u goste. (U glavi mi je piljevina...)

  1. Čeburaška.

Pjesma o stvorenju koje zna svaki mješanac. (Sad sam Čeburaška...)

  1. Mladunče lava i kornjača.

Pjesma dviju životinja koje se sunčaju na suncu. (Ležim na suncu...)

  1. Mali rakun

Pjesma male životinje koja se bojala vlastitog odraza u vodi. (Osmijeh će svakoga učiniti toplijim...)

Dunno već ima čizme i hlače. Nakon što smo izvršili sljedeći zadatak čarobnice, ne samo da ćemo pomoći Dunno-u, već i saznati koji tim ima najbolje razvijeno oko.

3. “Okometar”. Traku papira trebate presavinuti na tri jednaka dijela. Tim koji to učini najbrže i najtočnije bit će pobjednik.

Ljudi, volite li jesti voće, povrće i slatkiše?! Tada ćete se lako nositi sa sljedećim natjecanjem.

4. “I ja tebe volim.” Vaš zadatak je dovršiti ukusnu frazu, naizmjenično smišljajući riječi - hrana (i sve što možete jesti). Na slovo abecede koje si nacrtao. (Svaki tim izvlači 3 slova)

5. “Čvorovi”. Poziva se po jedan sudionik iz svake ekipe. Daju im se niti (komadi iste duljine). U 1 minuti moraju vezati što više čvorova.

6. “Čarobne riječi.”Pobjednik ovog natjecanja je ekipa koja najbrže dešifrira poslovicu posebnim ključem.


odgovori:

  • Stari prijatelj je bolji od dva nova.
  • Ako volite vožnju, volite i nositi saonice.
  • Vrijeme za posao, vrijeme za zabavu.
  • Ako budete vozili tiše, nastavit ćete.
  • Strpljenje i rad će sve samljeti.

7. “Hajde, udari.”Morate staviti gumb u kantu. Timovi dobivaju bodove na temelju broja napuštenih gumba.

8. “Logičke zagonetke.”

1. U šumi je rasla breza. Na njoj je bilo 12 grana na kojima je visjela po 1 jabuka. Koliko je jabuka ukupno bilo na stablu?

2. Koliko polovica može imati jabuka?

3. Pitam se hoće li brod doploviti do obale ako se svjetionik ugasi i ugasi?

4. Po čemu ljudi hodaju?

5. Što je teže od 1 kg vate ili 1 kg željeza?

6. Prije odlaska u šetnju otišao sam do prijatelja. Što se dogodilo prije?

7. Umjesto da obujem čizme, navučem čarape. Što sam trebala obući?

8. Koji je dan u tjednu prije srijede?

9. Maša je starija od Julije. Koja cura je mlađa?

10. Djeca su stala u red prema visini. Najviši je stajao posljednji. Tko je prvi stao?

10. “Čitaj sa dijagrama.”

Odgovor: Hvala ti što si skinuo čaroliju sa mene!

Sažimajući. Dodjela pobjednicima priznanja “Pametnici i pametnjakovići”:

  • Najbrži tim;
  • Najzabavniji tim;
  • Najljubazniji tim;
  • Najučenija ekipa;
  • Najsnalažljivija ekipa.

Psihološka igra

« Škola idealnog lidera»

7. razred

Oblik ponašanja: Psihološka igra za tinejdžere

Cilj : upoznavanje studenata s pojmom “leadership talent”, istraživanje liderskih kvaliteta, iznalaženje načina za obogaćivanje njihovog liderskog potencijala.

Plan pripreme:

  1. Određivanje teme i ciljeva igre;
  2. Izbor i analiza metodičke literature;
  3. Izbor psihogimnastičkih igara i vježbi;
  4. Izrada plana;
  5. Odabir opreme za igru.

Plan događaja:

  1. Organizacijski trenutak;
  2. Uvodne riječi;
  3. Vježbe zagrijavanja;
  4. Osnovne vježbe;
  5. Odraz;

Oprema : Whatman papir, markeri, ispitni materijali, preporuke za razvoj liderskih kvaliteta, metode igranja igara, olovke, olovke u boji.

NAPREDAK

  1. Organizacijski trenutak;

Svi sudionici u igri sjede u krugu na tepihu, jedni nasuprot drugima.

  1. Uvodne riječi;

Uvod u temu i ciljeve naše igre.

Pedagog-psiholog:Svi zajedno imamo priliku otputovati vremeplovom u školu idealnog lidera – školu naših snova. Ali nećemo putovati pješice, već na zamišljenom vremeplovu. Naš vremeplov je tako koncipiran da kako bismo se bilo gdje kretali moramo precizno postaviti parametre.

Parametri u našem slučaju su liderske kvalitete: sposobnost upravljanja samim sobom, svijest o cilju, sposobnost rješavanja problema, prisutnost kreativnog pristupa, utjecaj drugih, poznavanje pravila organizacijskog rada, organizacijske sposobnosti, sposobnost rada s grupom.

Prije nego krenemo na Vremeplov, hajde da se upoznamo, bolje rečeno da se malo upoznamo (recite kako se zovete, koji ste razred, koji su vam interesi, planovi za budućnost, što volite, što volite ne sviđa mi se itd.)

  1. Vježbe zagrijavanja;

Vježba "Signal u krugu."

Pedagog-psiholog:Dakle, parametri su postavljeni. Za polazak morate dati znak. Budite oprezni. Vrijeme je kretanje! Zauzmite svoja mjesta u krugu Vremeplova. Sada svi sudionici moraju staviti desna ruka na lijevom koljenu susjeda s desne strane, lijeva ruka- uključeno desno koljeno susjed s lijeve strane. Kapetan broda daje znak za polazak - pljeskom po koljenu sudionika koji sjedi do njega. Signal se prenosi u krug (moguća su 2 kruga) dok se ne vrati kapetanu.

Zamislite da smo u dalekoj, dalekoj budućnosti u 3999. godini. Krenuli smo u budućnost i sada trebamo stvoriti vlastitu školu idealnog lidera. Ali prvo, kapetan vremeplova mora biti siguran da ste tim, da ste ujedinjeni i da se razumijete, inače ništa neće uspjeti. (Za kapetana Vremeplova u pravilu se bira predsjednik vijeća učenika srednje škole).

  1. Osnovne vježbe;

1. Vježba "Live ranking".

Pedagog-psiholog:Prilikom izvođenja vježbe potrebno je stvoriti krug na temelju nekih karakteristika.

Sudionici putovanja kroz vrijeme moraju se na zapovijed voditelja svrstati u red:

Po boji kose bez riječi (od tamne do najsvjetlije);

  • po visini (od najniže do najviše u rastućem redoslijedu);
  • po boji bluza (od najsvjetlije do najtamnije);
  • po odjeći (sprijeda su oni u suknjama, dalje naprijed oni u hlačama);
  • prema boji očiju (od najtamnijih prema najsvjetlijim).

2 . Igra "Kamen, papir, škare"

Pedagog-psiholog:Ali kušnjama tu nije kraj. Vjerojatno svi znate igru ​​“Kamen, papir, škare”. Jedan po jedan, grupa bira vođu koji vodi.

Pedagog-psiholog:Vi ste tim! Naš tim ima veliko srce, sretan je i tužan, zabrinut i suosjećajan. Pokušajmo dokučiti što nas čini tužnima, a što veselima.

3. Vježba "Što čini moje srce tužnim i sretnim"

Sudionici u igri trebaju nastaviti frazu: "Moje srce pjeva i raduje se u školi kada +", "Moje srce u školi je tužno kada je +".

U krugu putnici izgovaraju razloge tuge ili radosti u svojim srcima. Prva počinje radošću, druga govori o razlogu tuge, treća opet o radosti itd.

4. Vježba "Zbunjenost"

Svaki lider mora, unatoč složenosti trenutne situacije, pronaći izlaz iz nje. Da biste nastavili naše putovanje morate se doslovno osloboditi paukovih okova.

Svi sudionici stoje u krugu (jedni prema drugima) i ispruže ruke prema naprijed.

Pedagog-psiholog:Morate zatvoriti oči na brojanje "jedan, dva, tri", a zatim, približavajući se središtu kruga, svaka osoba mora pronaći druge parove ruku svojom rukom. Na znak otvorite oči i, ne puštajući ruku drugoga, trebate se razmotati tako da se krug ponovno formira.

Nijedna teška i zbunjujuća situacija neće zaustaviti voditelje naše škole.

5. Odraz.

Vježba "Najava".

Naše putovanje Vremeplovom se bliži kraju. Svaki sudionik izleta na rastanku izgovara svoju želju cijeloj grupi i crta srce na whatmanu, gdje ostavlja svoje želje i ispisuje svoj stav prema seminaru.

Radionica završava pjesmom. (Dodatak 1)

Pedagog-psiholog:Rezimirajući seminar:

Dragi dečki, vjerojatno već znate da je u našem brzom vremenu, u kojem se često događaju svakakve promjene, vrlo važno da mladi ljudi ne samo da imaju jake

akademsko znanje iz nastavnih predmeta, ali je jednako važno znati se prilagoditi moderno društvo. Uspješnu prilagodbu u društvu određuje socijalna ili interpersonalna inteligencija kao sposobnost razumijevanja drugih i slaganja s njima. Jedan od pokazatelja visoke socijalne inteligencije je talent za vođenje.

Liderski, odnosno društveni, talent prije svega su organizacijske sposobnosti, kao i posjedovanje neke vrijednosti važne za društvo te iznimna sposobnost uspostavljanja konstruktivnih odnosa s drugima, kako s vršnjacima tako i sa starijim osobama. Ona također leži u sposobnosti sagledavanja i korištenja individualnih karakteristika druge osobe, njegovih osobnih i intelektualnih resursa.

Kako vođa gradi svoje odnose s drugim ljudima? Pravi vođa misli na druge ljude i vodi računa o njihovim interesima. Ovo je pristojna osoba koja ne prevari, jer nošenje maske osjetljivosti neće dugo trajati; pravo lice osobe ipak će se očitovati u njegovim postupcima, u odnosu na njegove drugove.

I tako, kao što vidite, na prvi pogled, vođa je jednostavna osoba, kao i svi ostali. Ali u komunikaciji s njim osjećate snažnu, životvornu energiju koja privlači, pomaže vam da vjerujete i ostvarite svoje najnevjerojatnije snove. Vođu bih nazvao osobom sa „sunčevom zrakom“: čini se da ističe ono najbolje u drugim ljudima, uočava talent i fokusira se na kreativnost.

A danas bih svim sudionicima psihološke igre „Škola idealnog lidera“ dodijelio certifikate „Lidersko samoupravljanje“ koji potvrđuju da ste prošli psihološku selekciju i da se s punim pravom možete nazvati liderima.

SRIJEDA

Palme dobrote

Zapamtite, ako osoba očekuje zahvalnost za svoju dobrotu, to se ne može smatrati pravom ljubaznošću. Ne biste trebali očekivati ​​da ćete svjedočiti radosti drugih i čuti njihove pohvale. Dobra djela sama po sebi trebala bi vam pričinjavati zadovoljstvo, au isto vrijeme dajući nešto drugima ili pomažući im ne treba očekivati ​​nagradu. Ovo je prava ljubaznost.

Obrazac za psihološku akciju “Pathfinder”.

“Pathfinders”_____razred, vrijeme prijema______

Rok ________

  1. Koje je omiljeno cvijeće ravnateljice odgojno-obrazovnog rada?
  2. Navedite omiljenog pjevača ili kuhara?
  3. Koliko stepenica ima na školskim stepenicama?
  4. Godina osnivanja naše škole?
  5. Koliko učionica ima škola?
  6. Kako se zove pedagoški psiholog?
  7. Koliko stolova ima u blagovaonici?
  8. Koji razred ima najviše učenika?
  9. Koliko učitelja radi u školi?
  10. Omiljena knjiga školske knjižničarke?
  11. Kako se zove ljubimac psihologa?
  12. Omiljeni cvijet profesorice biologije?
  13. Koliko računala ima u informatičkoj učionici?
  14. Koje je najčešće ime u školi?

"Hajde da živimo zajedno!"

Ciljevi:

  • Razvijajte kod djece prijateljski odnos jednih prema drugima.
  • Razvijte njihove komunikacijske vještine.

1. Zagrijte se. Igra "Opći ritam"

Svi stoje u krugu. Voditelj pljesne rukama nekoliko puta, određujući ritam koji grupa održava.

2. Uvod

Vodeći: Komunikacija je međusobna interakcija ljudi. Komunicirajući, ljudi jedni drugima prenose znanja i iskustva, razmjenjuju mišljenja i dojmove, dijele osjećaje, otvaraju se drugim ljudima i pritom bolje upoznaju sebe (ja sam tebi tvoje “ja”, a ti si tvoj "ja" meni).

Pitanja za raspravu:

– Recite mi, je li vaša komunikacija s drugim ljudima uvijek uspješna i izaziva li pozitivne emocije?

– Trebate li naučiti komunicirati?

– Što mislite zašto je to potrebno?

3. Igra za pozornost “Kvak-kvak”

Čitanje pjesme B. Lipanovića "Zanimljiv razgovor".

Mala žaba "Kvak-kvak!"
A pače "Kvak-kvak!"
Svi su rekli, svi su pitali...
Dobar razgovor!

Djeca stoje kraj svojih stolova. Voditelj izgovara riječi "žaba" i "pače" nasumičnim redoslijedom. Dječaci u zboru izgovaraju riječi žabe ("Kvak-kvak"), djevojčice izgovaraju riječi pačeta ("Kvak-kvak").
Igra se brzim tempom za izbacivanje: tko pogriješi sjedne. Na kraju se sumira tko je bio pažljiviji (“Patkica” ili “Mala žaba?”

4. Razgovarajte o komunikaciji

– Slažete li se da su se junaci pjesme “dobro porazgovarali”? Zašto?

– Zašto ljudi razgovaraju jedni s drugima?

– Poznato je da je Robinson Crusoe proveo 28 godina na pustom otoku. Što mislite, što mu je bilo najteže?(Unatoč tome što nije bilo lako ložiti vatru, baviti se gradnjom, lovom, zemljoradnjom, izrađivati ​​namještaj, odjeću i sl., najteže je padala samoća („Nema s kime razgovarati.“)

Zadatak razreda: pokušaj ne govoriti što je dulje moguće, koliko možeš izdržati?

5. Vježba "Drago mi je komunicirati s vama"

Voditelj poziva jednog od učenika da pruži ruku jednom od djece riječima: "Drago mi je što mogu komunicirati s vama." Onaj kome je pružena ruka uhvati je i pruži slobodnu ruku drugom djetetu izgovarajući iste riječi. Tako se postupno, duž lanca, svi uhvate za ruke, formirajući krug. Voditelj završava vježbu riječima: "Momci, drago mi je što mogu komunicirati s vama!"

6. "Vojnik i krpena lutka"

upute. Od sudionika se traži da zamisle da su vojnici koji stoje na paradi, mirno i smrznuti. Čim voditelj izgovori riječ "Vojnik!", Djeca prikazuju takve vojnike. Nakon što sudionici stoje u napetom položaju, zapovijeda se " Krpena lutka! Pritom se djeca trebaju što više opustiti: lagano se nagnuti prema naprijed tako da im ruke vise kao da su od tkanine i vate. Zatim dolazi prva naredba, itd. Igra završava u fazi opuštanja3. Rad na temi lekcije

7. “Završi rečenicu.”

upute. Od sudionika se traži da dovrše rečenicu napisanu na ploči:

  • "Pravi prijatelj je onaj..."
  • "Prijatelji su uvijek..."
  • "Mogu biti prijatelj s ljudima koji..."
  • “Sa mnom možeš biti prijatelj jer...”
    Po želji djeca čitaju odgovore.

Potom voditelj rezimira: prijatelji su oni kojima vjerujemo, koji nas neće iznevjeriti, koji su u stanju podržati i suosjećati. Svoje tajne možemo podijeliti s prijateljem.

8. Vježba “Sijamski blizanci”

upute. Vježba se izvodi u paru. Tanak šal ili rupčić vezan je oko ruku djece (desno i lijevo) koja stoje u blizini. U ovom slučaju, četke ostaju slobodne. Djeca dobivaju po jedan marker različite boje. 3. nacrtati opću sliku na jednom listu papira. Uvjet: crtati samo rukom koja je pričvršćena za partnera. Temu crteža predlaže voditelj ili odabiru sami sudionici.

Plan

održavanje „Tjedna informatike“ u školi u školskoj 2016.-2017.

Ciljevi predmetni tjedan :

    povećanje motivacije za učenje, razvoj samostalne kognitivne aktivnosti;

    buđenje i razvoj održivog interesa za informatiku i ICT;

    skladan razvoj djetetove osobnosti;

    optimalan razvoj sposobnosti učenika i usađivanje određenih istraživačkih vještina;

    njegovanje kulture mišljenja;

    razvoj učenika, sposobnost samostalnog i kreativnog rada s obrazovnom i znanstveno-popularnom literaturom;

    proširivanje i produbljivanje razumijevanja učenika o praktičnom značenju informatike u životu društva;

    proširivanje i produbljivanje razumijevanja učenika o kulturnoj i povijesnoj vrijednosti informatike, ulozi informacija u svjetskoj znanosti;

    odgoj učenika, osjećaj za kolektivizam i sposobnost kombiniranja individualnog rada sa kolektivnim radom;

    uspostavljanje tješnjih poslovnih kontakata između nastavnika informatike i učenika i na temelju toga dublje učenje spoznajni interesi i zahtjevi školaraca;

    stvaranje sredstva koje može pomoći učitelju u organizaciji informatičke nastave za cijeli razred (to je izrada vizualnih pomagala, razredi zaostalih, promicanje informatičkog znanja među ostalim učenicima itd.);

    identifikacija darovite djece;

    izbor djece za sudjelovanje na regionalnim i gradskim olimpijadama.

Zadaci :

Sažmite rezultate dizajna i istraživačke aktivnosti studenti;

Naučiti primijeniti znanja i vještine iz različitih područja znanosti, postižući stvarne opipljive rezultate;

Uključiti učenike u aktivnosti pretraživanja i istraživanja;

implementirati moderne tehnologije V obrazovni proces;

Provoditi princip partnerstva „Škola – društvo u okruženju“

Etape "Predmetnog tjedna informatike"

Faza 1 (pripremna):

Učenicima se dostavljaju informacije o Tjednu informatike (datum i popis natjecanja). Učitelj izrađuje metodičke materijale za provođenje informatičkog tjedna.

2. etapa (glavna) Otvaranje Tjedna informatike:

Najavljuje se akcijski plan;

Uvodi se sastav žirija;

Kriteriji ocjenjivanja za svako natjecanje upoznati su sudionici.

Prema planu informatičkog tjedna:

Priprema certifikata i nagrada;

Zatvaranje Tjedna informatike:

Zbrajanje i određivanje pobjednika;

Demonstracija radova pobjednika i nagrađenih natjecanja;

Nagrađivanje pobjednika natjecanja;

Faza 3 (finale):

Analiza rezultata;

Identifikacija darovite djece.

Dan u tjednu

Događaj

ponedjeljak

Otvaranje predmetnog tjedna

utorak

    Natjecanje u crtanju u grafičkom uređivaču Paint (od 5. do 9. razreda) Tema: “Svijet u kojem živim.”

    Natjecanje u pisanju eseja na temu "Informacije u mom životu" (7. razred).

    Posjet “Virtualnom muzeju” (5.-6. razred)

srijeda

    Izrada križaljki, šarada, anagrama, računalnih slagalica (među 5.-6. razredom),

    Posjet “Virtualnom muzeju” (7.-8. razred)

četvrtak

    Natjecanje u prezentaciji u Microsoft Power Točka (među 8-11. razredima) na temu “Kako vidim sebe u budućnosti”

    Istraživački rad "Algoritmi u našim životima" (5.-6. razred).

    Posjet “Virtualnom muzeju” (9-11. razred)

petak

    Izdavanje zidnih novina "Algoritam" (9-11 razreda)

    Izložba sažetaka iz informatike.

    Zatvaranje tjedna.

    Sažimajući.

Ravnatelj škole: / T.V. Pavlova/









NAŠI KANDIDATI

ODRŽAT ĆE SE IZBOR ČELNIKA ŠKOLSKE UČENIČKE VLADAVE

13.10.2017

Pripreme za izbore za školske vlasti .
Tjedan aktivne kampanje za učenike. (2.10.2017.-11.10.2017.)
(Odabir grupe podrške, učenika koji podržavaju vaša razmišljanja, ideje)
Kandidati razvijaju svoje programe, izrađuju plakate, letke, govore, prezentacije...
Općenito, nastojiš se predstaviti da te primijete i da će na dan izbora glasati za tebe.

Misije:
1 zadatak. Promocija zdravog načina života, borba protiv loše navike, promocija sporta.
Zadatak 2. Razgovarajte o novom događaju u školi, pokažite mali djelić kako ga zamišljate.
(npr.: pjesme oko vatre, tematske glazbene ili književne večeri, pjesme uz gitaru, putovanje kroz vrijeme, kubanske tradicije (pjesme, pjesmice), kazalište u školi, plesni studio u školi,
izdanje školskih novina)

IZBOR VODITELJA ŠKOLSKE UČENIČKE VLASTI

ODRŽAT ĆE SE 13.10.2017
Dob kandidata 8-11 razreda (14-18 godina)

Glavni cilj razvoja školske (učeničke) samouprave je povećanje razine samoorganiziranosti učenika; Glavna zadaća školske (učeničke) samouprave je identificirati i podupirati učenike s aktivnim životnim stavom.

U sklopu priprema za izbore u školi su održani: predlaganje kandidata, izdavanje zidnih novina kandidata za voditelje, rasprava o izbornim programima. Učenici kandidati za voditelja škole mjesec dana su provodili promidžbeni rad i na dan izbora mogli su ne samo odrediti svoje stavove, već i sami se okušati u voditeljskim ulogama i ocijeniti sebe kao građane.Ogledni programi kandidata za čelnika školske (učeničke) samouprave --------

Glavnim ciljevima svog izbornog programa smatram sljedeće:

1. Ostvariti međusobno razumijevanje učenika i nastavnika.
2. Urediti prostor oko školske zgrade.
3. Organizirati razne kulturne i sportske događaje.
4. Obrazovanje učenika u različitim smjerovima. Za prevođenje ovih ideja u stvarnost predlažem: održavanje zajedničkih događanja nastavnika i učenika, mogućnost ekskurzija u dogovoru s ravnateljem.
5. Osmisliti „živi kutak“ u školi kako bi učenike privukli na brigu o prirodi.
6. Osmislite plesnu skupinu za sudjelovanje na predstavama i festivalima.
Program kandidata za čelnika školske (učeničke) samouprave _________
Glavnim ciljevima svog izbornog programa smatram sljedeće:
1. Uključite svu djecu u studije i sport.
2. Provesti dan samoupravljanja na "Dan učitelja" u svim lekcijama prema rasporedu.
3. Postići međusobno razumijevanje učenika, nastavnika i osoblja škole.
4. Promicati zdrava slikaživot.
5. Sve raditi za dobrobit škole i sela.

Ja, student ___________

Predlažem svoju kandidaturu za voditelja školskog upravljanja.

Društvena sam, druželjubiva, otvorena prema svijetu i novim idejama. Želim podržati vaše interese.

moj cilj:

1) Povećanje razine akademskog uspjeha (u tu svrhu će se organizirati natjecanja između razreda prema kriterijima koje će razviti i prihvatiti članovi studentskog poglavarstva).

Smatram da je potrebno poticati učenike koji imaju izvrsne i dobre rezultate u učenju ili postignuća na kreativnim natjecanjima, olimpijadama i sportskim natjecanjima. To mogu biti nagrade na temelju rezultata tromjesečja, polugodišta ili godine.

2) Sva postignuća razreda, njihovo sudjelovanje u životu škole, trebaju biti prikazani na štandu, koji bi trebao biti postavljen na mjesto vidljivo svima. Pravovremeno sumirajte rezultate svih događanja uz uručenje certifikata.

3) Uvođenje programa pomoći za ispravljanje ocjena i poboljšanje akademskog uspjeha.

Osnivanje “Vijeća za pomoć” učenika srednjih škola za mentora učenicima mlađih razreda.

4) Pozivanje stručnjaka iz službi za podršku na razgovor s učenicima o njihovom izboru budućeg zanimanja.

5) Uvođenje počasne ploče i ploče „Aktivnosti“.

6) Otvorite tečaj pletenja pletenica.

Želim vam školu učiniti udobnom i ugodnom.

Ove godine učenici moraju biti proaktivni, a to zahtijeva dobrog voditelja.

Punopravni sam član velike školske obitelji. I boli me kada vidim kada se prema školi postupa ravnodušno ili, još gore, na grub način. Sanjam da će naša škola uvijek biti najbolja. Tako da svaki učenik i učitelj radosno hrli u školu, težeći plodnoj, korisnoj komunikaciji. Ako me odaberete, nastojat ću to svim silama zajedno s vama postići. Sigurnost je u brojevima. Samo zajedno možemo postići uspjeh. Ja ovo dobro razumijem.

Pozdrav moji birači!

Želim postati voditelj školske uprave kako bi našu dragu i voljenu školu učinili još boljom. Neću davati nikakve prijedloge jer želim znati što želiš. Svi vaši prijedlozi bit će pregledani i raspravljeni s Vijećem učenika viših razreda. Vaši najbolji prijedlozi bit će ispunjeni. Nadam se da ćeš izabrati mene. Hvala vam na pažnji, vaš glas mi je jako važan.

Ja sam učenik ____ razreda naše škole. Ovdje učim od 1. razreda. Zanimaju me ples i pjevanje. Smatram se osobom s aktivnom životnom pozicijom i zato želim predložiti svoju kandidaturu za čelnika ShSU-a
Smatram da trebamo sami pokušati, osmisliti i realizirati zanimljive projekte. Ne samo učitelji, već i sami učenici trebaju nastojati promijeniti život škole na bolje. Pokušat ću učiniti školski život svijetao i nezaboravan!
Moj izborni slogan: “Škola u kojoj želiš učiti”
U svom programu želim ponuditi sljedeće:
1-Stvaranje poštanskog sandučića školskog aktivista (anonimna pisma, prijedlozi, komentari.)
2- Povećanje održavanja sportskih turnira.
3-Održavanje velikih školskih priredbi (“Maskenbal”, munje itd.)
4-Organizacija volonterskog pokreta
5-Održavajte više natjecanja (intelektualnih) za djecu zajedno s roditeljima.
6-Održavanje tematskih diskoteka.
Konačno imam inicijativan, energičan tim istomišljenika s kojima ću postići realizaciju ovog programa, a to ćete primijetiti u skoroj budućnosti! Ako me odaberete, nastojat ću to svim silama zajedno s vama postići. Sigurnost je u brojevima. Samo zajedno možemo postići uspjeh. Ja ovo dobro razumijem.